неділя, 6 грудня 2015 р.

Замки України

7 Чудес України в рубриці "Замки, фортеці, палаци".

За даними істориків, на теренах України існує більше 5000 замків. Кажен з них по-своєму унікальний і особливий.
Однак експерти і громадяни України під час загальнонаціональної акції  у 2010-2011 рр.  7 Чудес України в рубриці "Замки, фортеці, палаци" виділили список таких споруд:


1. Білгород-Дністровська фортеця або Аккерма́нська фортеця — історико-архітектурна пам'ятка XIIIXV століть. Знаходиться в м. Білгород-Дністровський Одеської області.

Фортеця будувалася на руїнах грецького міста Тіра. Існувало воно до IV століття. Але часті напади завойовників знищили поліс. Спочатку місто зруйнували готи, а потім гуни поклали кінець існуванню Тіри. Після греків на місці Тіри мешкали даки, анти, слов'яни, болгари.. На думку істориків у Х столітті Білгород входив до складу Київської Русі, потім деякий час належав Угорському королівству, а ще пізніше — Галицько-Волинському князівству. У складі останнього місто перебувало до нашестя татаро-монголів.
Аккерманська фортецяДостеменно невідомо, коли було закладено Білгород-Дністровську фортецю. Нині її засновниками більшість істориків вважають генуезців, що прийшли у Причорномор'я в ХІІІ столітті. Цікаво, що ця територія входила в той час до складу Золотої Орди. Але хитрі генуезці якимось чином домовились із татаро-монголами. Офіційно Білгород був татарським містом, але правили в ньому генуезці. Фортеця мала контролювати Дністровський лиман.

На своєму віку фортеця поміняла не одного власника, вона була і під владою Литви і Молдови і Туреччни. На сьогодні вона є одним із семи чудес України.
В'їзна вежа Луцького замку

2. Луцький Верхній замок, Замок Любарта, або Луцький замок один із двох (частково) збережених замків, пам'ятка архітектури та історії національного значення. Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. 


Цей замок був побудований ще в XV ст. литовським князем Любартом, який одружився з дочкою Великого князя Галицько-Волинського князівства  Андрія II Юрійовича Агрипіною і у 1340 році став Великим князем Галицько-Волинського князівства. 

3. Митрополичий палац. Резиденція митрополитів Буковини і Далмації — визначний архітектурний шедевр Західної України, розташований у місті Чернівці (Україна).
З 24 серпня 1963 року є пам'яткою архітектури національного значення.
28 червня 2011 року на 35-й сесії комітету ЮНЕСКО архітектурний ансамбль резиденції включили до списку Світової спадщини.
c_300_200_16777215_00_images_zamki_metropolichiy_mytropolychyj_palac.jpg
Палац створений в мавритансько-візантійському стилі. Комплекс палацу складається із трьох монументальних споруд-корпусів: головної, духовної семінарії разом із  церквою Трьох Святителів, пресвітерії.
Зараз резиденція служить головним корпусом Чернівецького національного університету імені Федьковича.

Хотинська фортеця4.  Хотинська фортеця фортеця  XIIIXVIII століть у місті Хотин, Чернівецької області. Сьогодні на території фортеці розташований Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця».
Фортеця Хотин – оповита міфами та легендами. Вона – свідок багаточисельних війн та битв. Напротязі століть вона була центром розвитку ремесел та торгівлі, культури та економіки.
Зараз Хотинська фортеця є духовним та культурним центром України. У ній проводять різноманітні фестивалі і відтворюють історичні битви. А стіни фортифікації стали сценами для знімання багатьох фільмів.

5. Націона́льний істо́рико-культу́рний запові́дник «Качані́вка» садиба в селищі Качанівка Ічнянського районуЧернігівської області на берегах річки Смош.

Створений 1981 року на основі палацового ансамблю та парку дворян­ської садиби, заснованої в 1770-х роках, яка на сьогодні є єдиною серед українських садиб, що збереглася в комплексі. В лютому 2001 року парку надано статус національного.
Вид на палацУрочище Качанівка розкинулось на околиці села у горбистій місцевості. Верхнє плато займає палацовий комплекс будівель, які є пам'ятниками архітектури, нижнє — мальовничий парк з 12 ставками, павільйонами, скульптурами, парковими містками, «руїнами», амфітеатром.
Палац Качанівка знаходиться 170 кілометрів від Києва.Це єдина в україні дворянська садиба яка повністю уціліла не дивлячись на час, революції та війни.
Саме тут Михайло Глінка писав оперу "Руслан і Людмила", а Микола Гоголь вперше на публіці прочитав повість "Тарас Бульба".

Картинки по запросу кам'янець подільська фортеця6. Кам'яне́ць-Поді́льська фортеця фортеця у місті Кам'янець-Подільський (Хмельницької області України). Відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янець, колишньої столиці Подільського князівства XIVXV ст., Подільського воєводства XVXVIII ст., а далі Подільської губернії (17931924 pp.). 

Кам'яне́ць-Поді́льська форте́ця – фортифікаційна споруда України, подивитись на яку щороку приїжджають тисячі туристів зі всієї Європи.
Ця унікальна споруда будувалася на протязі кількох століть і до цих пір вражає своєю величчю і монументальністю. До її створення приклали немало зусиль архітектори і скульптори зі всього світу. Її фортифікаційна система, не має аналогів у Європі.

Картинки по запросу воронцовський палац7. Воронцовський палац - одна з найяскравіших пам'яток Криму. Він відомий у всьому світі. Туристи приїжджають до Алупки помилуватися чудовим шедевром архітектури XIX століття - літньою резиденцією князя Михайла Семеновича Воронцова, а також красивим парковим ансамблем навколо Воронцовського палацу.
Картинки по запросу воронцовський палацЦя літня резиденція генерал-губернатора Воронцова була не тільки місцем для офіційних прийомів, але і культурним центром Південного побережжя Криму.
У лютому 1945 р. у ньому розміщувалася делегація на чолі з Уїнстоном Черчілем під час Ялтинської конференції.

Немає коментарів:

Дописати коментар